Piękne ciało

Piękne ciało to ciało gładkie, które nie posiada zbędnego owłosienia. Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia doskonale wiedzą, jak takie ciało uzyskać. Stosuje się przede wszystkim laseroterapię w postaci takiej jak depilacja laserowa.

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja przy pomocy lasera służy do usuwania niepożądanego owłosienia. Promienie lasera głęboko wnikają w skórę i niszczą cebulkę włosa wraz z korzeniami. Dzieje się tak, ponieważ energia, jaką wytwarza laser, zostaje pochłonięta przez barwnik włosa. Barwnikiem włosa jest melanina. Następnie zostaje zamieniona w tak zwaną energię termiczną, która niszczy cebulkę włosa. Aby depilacja była skuteczna, należy dobrać laser o odpowiedniej mocy oraz dostosować czas trwania impulsu do skóry i rodzaju oraz koloru włosów. Warto przy tym pamiętać, że włosy bardzo jasne, siwe, a także i rude nie reagują na światło lasera i zabieg może być bardzo mało skuteczny lub w ogóle nieskuteczny. Zabieg depilacji laserowej jest uważany za bezpieczny, a przede wszystkim jest to zabieg bezinwazyjny, czyli taki, który nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Wymaga jednak profesjonalnych narzędzi i ręki specjalisty. Na przykład w Szczecinie depilacje laserową polecamy zrobić w sprawdzonych miejscach: swiaturody.com > depilacja laserowa

Skutki uboczne depilacji laserem

Nie oznacza to jednak, że po takim zabiegu nie występują żadne skutki uboczne. Przede wszystkim najbardziej znanym i najczęściej występującym skutkiem ubocznym stosowania depilacji laserowej może być zmiana w zabarwieniu skóry. Polega to na tym, że w miejscach depilowanych powstają ciemniejsze lub jaśniejsze plamy. Osoby, które mają ciemniejszą karnację skóry skarżą się też na poparzenia i pęcherze. Nie oznacza to jednak, że wszystkie osoby, u których została wykonana depilacja laserowa, będą miały problemy. Warto jednak pamiętać, że po zabiegu może wystąpić czasowy obrzęk skóry i jej zaczerwienienie.

One thought on “Piękne ciało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *