Laserowe zamykanie naczynek

Pajączki najczęściej występują na twarzy i nogach. Te, które są na twarzy często pękają, tworząc w ten sposób cieniutką siatkę czerwonych żyłek. Pajączki na nogach mogą również wyglądać bardzo podobnie do tych na twarzy lub przyjmują formę niebieskozielonych żył, które widoczne są przez skórę. Aby móc pozbyć się tego problemu można skorzystać z zabiegu laserowego zamykania naczynek (youtube.com). Laser, który zostaje użyty podczas tego zabiegu emituje światło, które bezpośrednio ingeruje w żywą tkankę. Wiązka światła ma precyzyjnie określone parametry, co umożliwia dokonanie zmian w obrębie danej tkanki. Zabieg laserowego zamykania naczynek nie niesie ze sobą ryzyka powikłań i infekcji. Aby usunąć pojedyncze i drobne naczynka wystarczy raz poddać się takiemu zabiegowi, który profesjonalnie wykona kosmetyczka w Bełchatowie. Jeśli natomiast na skórze występuje wiele popękanych naczynek zabieg będzie trzeba powtórzyć nawet trzykrotnie.

Bardzo podobnie wygląda zabieg zamykania niebieskozielonych żył na nogach, ale nie mogą mieć one więcej niż 5 mm średnicy. Zabiegi tego typu są prawie bezbolesne – w trakcie „strzału” lasera możemy poczuć jedynie lekkie ukłucie, jakby ugryzienie komara. Jeśli zamykane naczynko jest duże, to po zakończeniu zabiegu istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się siniaka, obrzęku lub rumienia. Dolegliwości te ustępują już w ciągu kilku godzin po zakończeniu zabiegu. Jak każdy zabieg, który oferuje salon kosmetyczny (swiaturody) tak i ten ma swoje przeciwwskazania. Zabiegowi laserowego zamykania naczynek nie mogą poddać się osoby, które cierpią na cukrzycę, epilepsję, mają świeżą opaleniznę, są w ciąży, przyjmują leki, które wzmagają wrażliwość na światło, przyjmują leki, które obniżają krzepliwość krwi lub cierpią na zaburzenia bliznowe.

Po zakończeniu zabiegu laserowego zamykania naczynek należy odstawić kosmetyki, które w swoim składzie mają retinol i kwasy. Przez kilka dni po zabiegu nie można korzystać z sauny, masaży, gorących kąpieli, a także nie można ćwiczyć. Należy również unikać słońca, a co za tym idzie i solarium do 12 tygodni po zabiegu. Reasumując zabieg ten nie jest inwazyjny, ale osoby, które się mu poddadzą muszą ściśle przestrzegać powyższych wytycznych. W przeciwnym razie może okazać się to niebezpieczne dla naszego zdrowia, a ono przecież jest dla nas najważniejsze.

One thought on “Laserowe zamykanie naczynek

  1. Skorzystałam z tego zabiegu i jestem bardzo zadowolona. Miałam beznadziejnie wyglądające naczynka na udzie. Były tak okropne, że wstydziłam się latem zakładać spodenki. Na szczęście pozbyłam się tego problemu raz na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *