Gabinety dentystyczne

Warszawa jest ogromnym miastem, stolicą Polski. Nie dziwi więc fakt, że jest to jedno z najlepiej rozwijających się miast pod względem gospodarczym. Wpływ na to ma rozwój każdej gałęzi gospodarki, także tej związanej ze zdrowiem. Praktycznie na każdej ulicy znajdują się tam gabinety stomatologiczne. Wpisując w sieci hasło dentysta Warszawa lub stomatolog Warszawa wyskoczy nam kilkaset kontaktów do różnych lekarzy z tej dziedziny medycyny na terenie miasta. Gabinety znajdują się w klinikach, przychodniach, a często też jako osobne placówki. Konkurencja w tej dziedzinie, jak i w każdej innej w stolicy jest ogromna, podobnie jak chęć zdobycia jak największej liczby klientów.

Różne gabinety stosują często typowo marketingowe chwyty, które znajdują się na granicy etyki lekarskiej, są to na przykład promocje na dane zabiegi. Gabinety stomatologiczne w Warszawie organizując takie akcje, chwytają klientów w taki sposób, że organizują kilka dni promocji na dany zabieg. Oprócz tego gabinety estetyki dentystycznej mają do sprzedania bony, które można podarować komuś lub sobie, takie zabiegi są zazwyczaj tańsze w pakiecie. Czasem też organizowane są konsylia, targi, czy inne tego typu wydarzenia, na których można dostać bon na darmowy zabieg. Przypomina to często walkę o klienta, jaką stosują na przykład gabinety kosmetyczne, a mało się to kojarzy z medycyną. Podarowanie kilkunastu czy kilkudziesięciu takich bonów ma na celu przyciągnięcie do gabinetu klientów, którzy raczej by tam nie trafili, a dzięki temu, że dostają darmowy zabieg, mogą zobaczyć, jak dany gabinet wygląda. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że trafią tam po raz kolejny, tym razem dobrowolnie.

Gabinety stomatologiczne w Warszawie dzielą się na te małe prywatne, które są prowadzone przez jednego dentystę i te wielkie, które znajdują się na przykład w klinikach. Gabinety dentystyczne prywatne są to firmy, które mają przynosić zysk i o tym nie możemy zapominać. Dlatego też zdarza się często, że lekarz posiadający prywatny gabinet jest bardzo dobrze nastawiony do klientów, a ten sam lekarz w przypadku kiedy ma dyżur, za który płaci Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest już tak miły i przyjaźnie nastawiony do pacjenta. Oczywiście wszystko zależy od lekarza, ale niestety tacy również się zdarzają i można być niemile zaskoczonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *