Dentysta z Katowic walczy z próchnicą

Cukier występujący w owocach nikomu nie szkodzi. Szkodliwy niestety jest cukier spożywczy, negatywnie wpływa na kondycję człowieka, zwłaszcza jeśli jest go regularnie nadużywany. W czasach PRL cukier był "na kartki", słodycze także były limitowane – z perspektywy czasu widać, że limity te nie były wcale takie złe, chociaż nikt w obecnych czasach nie wyobraża sobie takich zakupów. Mimo wszystko ograniczenia powodowały, że wtedy nie było takiego wielkiego problemu z próchnicą. W rzeczy samej cukier w minimalnych ilościach może ulepszać smak chociażby herbaty czy kawy. Osoby, które przestały słodzić napoje przyzwyczaiły się do nich bez słodkich dodatków, do tego stopnia, że przez przypadek wypity napój z cukrem po prostu im nie smakuje.

Największym problemem są jednak wszechobecne słodycze, które występują dosłownie na każdym kroku i kuszą kolorowymi opakowaniami, emitującymi wizję niebiańskiego wręcz smaku. Nie ma co mówić, że dzieci i młodzież cechuje łakomstwo na słodkości. Co prawda dzieci mogą kupować słodycze zupełnie nieświadome tego, że za chwile dopadnie je próchnica. Najmłodsi wybiorą modę i smak zamiast bezsmakowego zdrowia w postaci wartościowej żywności, która je odżywia a nie tuczy. Za słodyczami podążą nie tylko próchnica ale i otyłość. Ostatnie kontrole w szkołach pokazały, że dzieciaki osiągają masę ciała zbliżoną do stu kilogramów, co jest tak samo przerażające jak fakt, że w w 92% przypadków ich zęby zżera próchnica. Cukier żywi nie tylko grzyby, ale i paciorkowca, który w jamie ustnej tylko czeka na dostawę słodyczy oraz zaniechanie standardowych zabiegów higienicznych. Cukier to dla niego znakomita pożywka. Streptococcus mutans powoduje powstawanie płytki nazębnej, która w konsekwencji jest zaczątkiem próchnicy.

Dentysta z Katowic (polecani specjaliści: dentysta-stomatolog.com / katowice) może usunąć ten nalot podczas wizyty kontrolnej. Jeśli próchnica już zajęła zęby trzeba podjąć się jak najszybszego leczenia. Od takich spraw jest rekomendowany przez wielu zadowolonych pacjentów stomatolog w Katowicach. Lekarz ten także rozwiązuje problemy związane z brakiem poszczególnych zębów – na pomoc przychodzi tutaj protetyka lub coraz bardziej popularne implanty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *